Välkommen till föreningen Blå Vägen E12

Föreningen Blå Vägen E12 är en ideell förening som gemensamt med andra aktörer ska skapa en stark tillväxtkorridor kring Blå Vägen/E12 inom Västerbotten, Sverige.

Föreningens uppgift är att verka för tillväxt i och utveckling av den region som utgör föreningens geografiska intresseområde. Föreningen ska verka sammanhållande för hela den svenska delen av väg Blå Vägen/E12.

Cookies är korta rapporter som skickas och lagras på hårddisken i användarens dator via webbläsaren när den ansluter till en webbsida. Cookies kan användas för att samla in och lagra användardata när du är ansluten för att ge dig de begärda tjänsterna.

Det finns flera typer av cookies:

- Tekniska cookies som underlättar användarnavigering och användning av de olika alternativen eller tjänster som erbjuds av webben som identifierar sessionen, ge tillgång till vissa områden, underlätta beställningar, inköp, fylla i blanketter, registrering, säkerhet, underlätta FUNKTIONER (video, sociala nätverk, etc).

- Anpassningcookies som tillåter användare att komma åt tjänster enligt deras önskemål (språk, webbläsare, konfiguration, etc).

- Analytiska cookies som tillåter anonym analys av beteendet hos webbanvändare och tillåter att mäta användaraktivitet och utveckla navigationsprofiler för att förbättra webbplatser.

Så när du öppnar vår hemsida, i enlighet med artikel 22 i lag 34/2002 av informationssamhällets tjänster, i den analytiska cookies behandlingen, vi har begärt ditt samtycke till deras användning. Allt detta är för att förbättra våra tjänster. Vi använder Google Analytics för att samla in anonym statistisk information såsom antalet besökare på vår sajt. Cookies tillsatta av Google Analytics styrs av sekretesspolicyn för Google Analytics. Om du vill kan du stänga av cookies från Google Analytics.

Observera dock att du kan aktivera eller stänga av cookies genom att följa instruktionerna i din webbläsare.